Оперативний центр із реагування на надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я (ЕОС)
Offered By: OpenWHO
Course Description
Overview
Оперативний центр із реагування на надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я (ЕОС) — це структура із певним фізичним місцем розташування, що здійснює координацію інформації та ресурсів для підтримки діяльності з управління інцидентами. ЕОС також називають «оперативними центрами», «ситуаційними центрами» та «командними центрами». Досвід показує, що своєчасне розгортання ЕОС забезпечує надійну платформу для управління надзвичайними ситуаціями у сфері громадського здоров’я та може допомогти уникнути таких поширених проблем, як відсутність чітко визначених керівних ролей, що призводить до несвоєчасного ухвалення рішень, некоректного управління ресурсами та браку координації.
Цей онлайн-курс розроблений як додаток до Рамкової програми ВООЗ із організації оперативних центрів із реагування на надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я (ЕОС) та призначений для спеціалістів із забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування на них, розробників політик, а також партнерів у питаннях розгортання та утримання ЕОС.
Джерело фото: MYS/CPRC
Syllabus
Course information
Зверніть увагу: Рамкова програма наразі доступна усіма офіційними мовами ООН.Перекладені версії наразі доступні такими мовами:
English - македонски - Français - Русский - 中文 - Português - Español -ພາສາລາວ
Огляд: У 2012 році ВООЗ створила Мережу оперативних центрів із реагування на надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я (EOC-NET). ВООЗ розробила Рамкову програму із організації оперативних центрів із реагування на надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я (ЕОС) у співпраці з партнерами з EOC-NET. Рамкова програма містить методичні настанови високого рівня для розробки, розвитку та зміцнення ЕОС. Пропонований онлайн-курс містить базову інформацію про Рамкову програму із організації ЕОС та посилання на відповідні референтні матеріали.
Цілі навчання: Після завершення цього курсу ви зможете:
- окреслити зміст Рамкової програми із організації ЕОС;
- пояснити ключові поняття ЕОС та управління надзвичайними ситуаціями;
- визначити завдання та функції ЕОС;
- описати основні фактори планування та розгортання ЕОС, а також основні елементи ЕОС та базові вимоги до них; та
- застосовувати Рамкову програму із організації ЕОС та відповідні інструменти для організації, розвитку та зміцнення ЕОС.
Тривалість курсу: Приблизно 3 години.
Сертифікат: Сертифікат про успішне завершення курсу буде доступний учасникам, які наберуть щонайменше 80% максимально можливої кількості балів за результатами обох тестів для перевірки знань та пройдуть розділ «Активності».Учасники, які отримають Рекорд досягнень, також можуть завантажити відкритий значок для цього курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.
Відмова від відповідальності: Цей курс включає фотографічне зображення сценаріїв Центру надзвичайних ситуацій громадського здоров’я (PHEOC) до спалаху COVID-19. Організація закладу PHEOC під час поточної пандемії вимагатиме додаткових заходів гігієни праці, які не обговорюються в цьому курсі. Будь ласка, дотримуйтесь місцевих національних інструкцій щодо запобіжних заходів щодо COVID-19, включаючи фізичну дистанцію принаймні 1 метр, а також відповідне використання масок, якщо є показання. Більше інформації про ці та інші відповідні запобіжні заходи на робочому місці можна знайти в курсі OpenWHO: COVID-19 і робота: залишатися здоровими та безпечними на роботі під час пандемії COVID-19.
Перекладено українською за курсом The Public Health Emergency Operations Centre (PHEOC), 2020. ВООЗ не несе відповідальності за зміст і точність цього перекладу. У разі будь-яких розбіжностей між оригіналом англійською та перекладом українською мовами, дійсною та автентичною версією вважається оригінал англійською мовою.Переклад не верифікований ВООЗ. Цей ресурс призначений лише для підтримки в навчанні.
Course contents
Вступ: Огляд курсу та Рамкової програми із організації ЕОС:
У цьому вступному модулі наведено перелік основних цілей курсу; описано його зміст; а також окреслено Рамкову програму ЕОС та інші ключові документи.Модуль 1: Ключові поняття та принципи:
Модуль 1 складається з трьох блоків: (ЕОС); Принципи управління надзвичайними ситуаціями та Система управління інцидентами (СУІ).Модуль 2: Розгортання ЕОС:
Модуль 2 складається із семи блоків: «Настанови щодо планування», «Матеріальна база та інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ); Плани та процедури ЕОС; Інформаційні системи; Людські ресурси та підготовка; «Навчання» та Моніторинг; оцінювання та фінансуванняАктивності: Завдання для перевірки набутих знань:
Цей завершальний модуль включає три активності; які допоможуть застосувати на практиці інформацію з Рамкової програми та додатків до неї.
Related Courses
Emergency Management: Risk, Incidents and LeadershipCoventry University via FutureLearn Security Operations
Coventry University via FutureLearn Planificación y Coordinación en Logística Humanitaria
Acción contra el Hambre via Miríadax Preparing for Google Cloud Certification: Cloud DevOps Engineer
Google Cloud via Coursera Managing Cybersecurity
University System of Georgia via Coursera